inne strony

porcelana chinska

Truman Capote i True Crime Narrative

Truman Capote chce pisać epicką non-fiction, który jest coraz bardziej modne i teraz próbuje osiągnąć syntezę między mitem a zdarzenia i to jest "In Cold Blood", który Truman Capote zastępuje czystą fantazję z rzeczywistości.porcelana chinska Jest to opowieść o masowe morderstwa przez dwóch psychopatów w małym miasteczku w Kansas i jego narracja pomaga zainaugurować styl dla non-fiction powieść.

porcelana chinska
Jego styl mieszania hybrydowy non-fiction i proza ??jest bardzo naśladowany przez dziennikarzy i innych autorów i jest prekursorem ruchu New Journalism.

Książka jest o zabijaniu zamożnego rolnika, jego żoną i dwójką dzieci w Holcomb, Kansas. Gdy słyszy o poczwórne morderstwo rodziny bałaganu, jedzie do Kansas ze swoim przyjacielem z dzieciństwa i kolegów autora, Harper Lee.

Razem wywiad lokalnych mieszkańców i badaczy i zabójców, Richard "Dick" Hickock i Perry Smith, są aresztowani niedługo po morderstwach i Capote ostatecznie spędza sześć lat pracy nad książką.porcelana chinska Capote robi dużą ilość badań do tej pracy i gdy okaże się, że przestępcy, osądzony i skazany, Capote posiada osobiste wywiady z Smitha i Hickock. Smith fascynuje autora zwłaszcza w swojej książce opisuje go jako tego, który jest bardziej wrażliwy i świadomy winy dwóch zabójców.porcelana chinska Capote nie robi notatki podczas wywiadów, ale pisze z pamięci. Poza tym, że porównuje "system odwołań" amerykańskiej jurysprudencji do gier losowych.porcelana chinska W swojej książce uczestnicy przejść z sądów państwowych w sądach federalnych w nieskończoność, aby osiągnąć ostatecznie Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. Capote krytykuje sposoby i środki, za pomocą których narracja próbny jest produkowany, który jest później widziana w Norman Mailer w "Pieśń kata".

Zatem "In Cold Blood" zostanie opublikowany w 1966 roku jako "non-fiction, powieści", jak Capote umieszcza go w jego własnych słowach.porcelana chinska To przynosi mu sławę i uznanie literackie i staje się międzynarodowym bestsellerem. Choć jest ona uważana za kontrowersyjną pracę i oszustwo przez niektórych prawdziwych pisarzy kryminalnych, to toruje drogę dla przyszłych dziennikarzy i pisarzy prawdziwe historie życia i ustanawia Capote jako pionier powieści non-fiction dnia dzisiejszego.

Wpis zawdzięczamy